Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Anlatımlı Örgü Balık Lif Modelleri

20.11.2014
1.644

Anlatımlı Örgü Balık Lif Modelleri

Hanımlar bu yazımızda sizlerle değişik bir lif modeli olan balık lifimizin yapımını anlatmaya çalışacağız. Çocuklarımız bildiğimiz üzere liflenmekten pek hoşlanmazlar. Bu lifimiz sayesinde belki de liflenmek onlar için eğlenceli bir hale gelebilir. Bu liflerimizde lif ipi de kulanablirsiniz sakallı ip de kullanabilirsiniz hanımlar. Tamamen zevkinize kalmış. yine bu liflerimizde fıstık da yapabiliriz hanımlar veya trabzanla da örülenleri mevcut.

trabzanla örülenler oldukça şirin olsalar da kullanım açısından fıstıkla ördüğümüz lifimiz daha iyi olacaktır. Hadi kolları sıvayalım hanımlar:
Hemen beş zincir çekelim. Zincirimizi halka haline getirdikten sonra altı adet dörtlü fıstıkla dolduralım. İkinci sıramızda farklı renge geçelim be bir ör bir artır yaparak 12 fıstığa ulaşalım. Üçüncü sıramızda da bir ör bir artır yapalım ve dördüncü sıramıza geçelim.

Dördüncü sıramızda da iki ör bir artır yaptıktan sonra 17 sıra giç artırmadan örelim. Yuvarlağımız kese şeklni alıyor hanımlar. Sonra oluşan kesemizi ikiye katlayalım ve üçgen şeklinde kuuyruğumuzu yaparak birleştirelim ve açıklıkları kapatalım. Üçgen lif yapımını bilmeyen hanımlar daha önce paylaştığımız kedi lif modelimizin yazısından yardım alabilirler. Orada altılı parçaydı ancak biz burada tek parça yapacağız. Kolay gelsin hanımlar…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.