Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Anlatımlı Örgü Anahtarlık Modeli Yapımı

11.01.2016
1.622
Anlatımlı Örgü Anahtarlık Modeli Yapımı

Anlatımlı Örgü Anahtarlık Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar, şimdi de sizlerle ister anahtarlık, ister toka, örgü yeleklerin üzerine ve şapkalara kullanabileceğiniz harika bir model göstereceğim. Hepinizin kolaylıkla yapabileceği ve çok çabuk yapılan bu modelimizi isterseniz ek gelir amaçlı yapıp satış da yapabilirsiniz. Haydi kiraz modelli anahtarlığımızı öğrenme zamanı.

Malzemeler

2.5 numara tığ

ip

Makas

Halka

Pamuk

Yapılışı

İlk önce halka yapıp içine 6 defa sık iğne yapıp birleştiriyoruz. Üst kısmında her halkaya 2 defa batarak sık iğne yapıyoruz. Yani toplam 12 tane sık iğne olacak.

örgü anahtarlık 1 resmi

Daha sonra 3 sıra daha sık iğne yaparak devam ediyoruz.

örgü anahtarlık 2 resmi

Şimdi de içine  pamuk koyup, ilk ilmeğe batıp çıkarmadan diğer ilmeğe de batıp hepsini bir çıkarıp eksiltme yaparak birleştiriyoruz. Bu şekilde aynısından 2 tane yapıyoruz.

 

örgü anahtarlık 3 resmi   örgü anahtarlık 4 resmi

Şimdi de yapraklarımızın yapılışını gösteriyorum. Kirazımızın ortasından yeşil ipimizi geçirip, 12 tane zincir çekiyoruz. Diğer kirazı da aynı şekilde yapıp ikisini birleştiriyoruz. Daha sonra istediğiniz kadar zincir çekip anahtarlık başlığını yapıyoruz.

 

örgü anahtarlık 5 resmi    örgü anahtarlık 6 resmi

Daha sonra yaprakları için 8 zincir çekip, ikinci halkaya batıyoruz. bir tane sık iğne örüp, bir tane tekli tırabzan, sonra 3 defa 2 li tırabzan yapıyoruz. Şimdi tekrar tekli tırabzan, bir tane sık iğne yapıyoruz. Aynı şekilde diğer sırayı da yapıp yapraklarımızı da tamamladıktan sonra anahtarlığımız hazır.

örgü anahtarlık 7 resmi   örgü anahtarlık 8 resmi

İyi günler de kullanın.

 

 

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.