Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Anlatımlı Omuz Örtme Modeli Yapımı

Anlatımlı Omuz Örtme Modeli Yapımı

Anlatımlı Omuz Örtme Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar. sizlerle bugün omuz üşütmez bir bolero tarzı model yapacağız. Hem çok şık, hem de çok basit şekilde hepinizin yapabileceği harika bir örnek. Bluzlarınızın, askılıların ve gömleklerimizin üzerinde harika duruyor. Hatta simli örerek özel günleriniz de bile elbiselerinizin üzerinde ışıl ışıl harika duruyor. Mayo üzerine giyilebilir ve isterseniz içine astar yapıp etek bile yapabilirsiniz. Örneği göstermesi bizden kafanızda harika model çıkarmak sizden. Bebek battaniyesi bile yapılabilen bir modeldir. Haydi, hanımlar bu muhteşem örneği öğrenmek isteyenler için hemen başlayalım.

Malzemeler

Koton ip

3.5 numara Tığ

Yapılışı

İlk olarak omuz ölçünüz için belirleyeceğiniz zincir çekip halka haline getiriyoruz. Ben 130 zincirle başlayıp, başladığım zincirin uç kısmına batıp birleştirdim. Daha sonra ilk zincir 2li tırabzan yapıp, 2 zincir çekip aynı yuvaya tekrardan 2li tırabzan yapıyoruz.

omuz örter modeli 1 resmi

Sonra 2 zincir çekip alttan da 4 tane zincir atlayıp, beşinci zincirimize yine aynı işlemi uyguluyoruz. Aralardaki zincirler hep aynı 2 zincir olarak çekiliyor. Sadece tırabzan sayılarımız farklı oluyor.

omuz örter modeli 2 resmi

O da şöyle oluyor, 3 sıra 2 li tırabzan, sonra 4 sıra 3 lü tırabzan, sonra 5 sıra 4 lü tırabzan, sonra da 4 sıra 5 tırabzan yapıyoruz. En son ki sıramız da yuvalara 11 tane zincir çekmeden 2 li tırabzan yapıp bitiriyoruz. Toplam da 16 sıra yapıyoruz.

omuz örter modeli 3 resmi  omuz örter modeli 4 resmi

Sevgili hanımlar, inanın bana hemen başlayın o kadar zevk alarak öreceksiniz.

İyi Günler de Kullanın.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.