Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Anlatımlı Muhteşem Boyunluk Yapımı

16.01.2016
2.484
Anlatımlı Muhteşem Boyunluk Yapımı

Anlatımlı Muhteşem Boyunluk Yapımı

Merhaba hanımlar, bu boyunluk bir başka güzel ve gerçekten çok kolay bir örülmesi var. İki yumaktan ister tek renk, isterseniz çift renk olarak yapabileceğiniz ve hatta hediye olarak bile hemen örülüp sevdiklerinizi sevindirebilirsiniz. Bu boyunluk tam kış zamanındayken yapılacak harika bir modeldir. Eminim sizler de çok seveceksiniz. Hem erkek, hemde bayanların rahatlıkla kullanabileceğiniz sıcacık tutacak bir model.

Malzemeler

İp

7 numara şiş

Yapılışı

İlk olarak 44 ilmekle başlıyoruz ve 20 sıra düz örüyoruz.

boyunluk modeli 1 resmi

Daha sonra 22 sağ, 22 sol tarafından ayırarak 20 sıra örüyoruz ve sıra sonundan sonra yine şiş de bir araya getirip topluyoruz yani ilik açar gibi oluyor.

boyunluk modeli 2 resmi

Tekrar 20 sıra örüyoruz ve 22. 22 bırakıp bu şekilde 3 tane yaptıktan sonra en sonra 20 sıra daha düz örüp kapatıyoruz. Aynı parçadan 2 tane olacağı için bir daha aynısından yapıyoruz.

boyunluk modeli 3 resmi

Daha sonra ikisini de bitirdikten sonra şimdi birleştirmesini yapıyoruz. Birini masaya koyuyoruz ve sağdaki ilikten ikinci parçamızı geçiriyoruz. Alttaki parçayı alt taraftan yine ilk ilikten geçiriyoruz. Sonra alttakini ikinci ilikten, en sonda alttaki parçayı üçüncü ilikten geçiriyoruz.

boyunluk modeli 4 resmi  boyunluk modeli 5 resmi

Daha sonra önce alttaki parçaları birleştirip dikiyoruz ve sonra üstteki parçaları dikip harika boyunluğumuzu bitirmiş oluyoruz.

boyunluk modeli 6 resmi  boyunluk modeli 7 resmi

İyi günlerde kullanın.

 

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.