Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Anlatımlı Kuş Motifi Modeli Yapımı

13.01.2016
746
Anlatımlı Kuş Motifi Modeli Yapımı

Anlatımlı Kuş Motifi Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar, bu örneğimizde elbette evimizde yarım kalan iplerimiz vardır. İşte şimdi o dolaplarımız da öylesine duran yarım iplerimizi şimdi bu muhteşem kuş modelimizden yaparak hem iplerimizi değerlendiriyoruz, hem de çocuklarımıza ördüğümüz yelek, kazak, şapka, ceket ve elbiselere işleyerek daha harika görünmesini sağlayacak bir model yapıyoruz. Hatta tül perdeleriniz üzerinde de kullanabilirsiniz.

Malzemeler

Tığ

İp

Yapılışı

İlk olarak 20 zincir çekiyoruz ve her ilmeğe birer tane batıp ikili tırabzan yapıyoruz. İkinci katına geçtiğimiz de bir sonraki ilmek den yapıyoruz ki kuyruğumuzu oluşturuyoruz.

kuş motifi 1 resmi

Daha sonra son 4 tane ilmek kalana kadar her ilmeğe batıp ikili tırabzan yapıyoruz. Son 4 ilmeğe de yuvarlak olması için sık iğnelerle yapıyoruz. Yani 1 tanesini tığ başı alarak üçünü birden sık iğne yapıp, son üçünü de normal tığ başı almadan sık iğne yapıyoruz.

kuş motifi 2 resmi

Şimdi de pembe ipimizle devam ediyoruz ve dokuzuncu tırabzanımız dan başlıyoruz. Önce bir tane sık iğne, sonra yanına tığ başını alarak sık iğne bunu iki defa yapıp normal tırabzan yapmaya başlıyoruz.   Daha sonra ki sıramız da baştan altıncıya batıp sık iğne yapıp önce ikili tırabzan sonra 3 tane üçlü tırabzan yapıp, en son sık iğneyle bu sırayı da bitiriyoruz. Kafası içinde ayrı bir iple yuvarla yapıp içerisine 3 zincir çekip 16 tane ikili tırabzanla dolduruyoruz. Sonra baş kısmına birleştirmek için ilmeği tığdan çıkarıp, başına batıp alt kısımdan ilmek alıp bu şekilde de birleştirmemizi yapıyoruz. Gagası için başka iple 10 zincir çekip, aynı yere bir daha batıp ipimizi kesiyoruz. Ve gözü içinde ister boncuk kullanın yada normal iple düğüm atar gibi iğneyle yapıp bitiriyoruz.

kuş motifi 3 resmi   kuş motifi 4 resmi

İyi günlerde kullanın.

 

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.