Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Anlatımlı Kolay Şal Yapımı

09.07.2015
1.356

Anlatımlı Kolay Şal Yapımı

Merhaba hanımlar bu yazımızda sizlerle yine çok güzel şal modellerini paylaştık ve içlerinden siyah olanının yapılışını da anlatmaya karar verdik.İsterseniz BURAYA TIKLAYARAK hangi şalı anlattığımızı görebilirsiniz.Eğer sizde hazırsanız yapımına geçelim…

Motifimiz için ilk sırada carmen ipliğimizin dokuz ilmeği makara ipliği kullanıyoruz ve iğne yardımı ile büzdürüyoruz ve çiçek görüntüsünü oluşturmaya çalışıyoruz.
İkinci sıramızda ise siyah ipimiz ile oluşturdupumuz çiçeğimizin etrafındaki filelerden birer tane atlayarak toplamda tam oniki adet dört zincir çekiyoruz ve file örgü yapıyoruz.
Ücüncü sıramızda is sıra boyunca tam beş zincirli file örgü yapıyoruz.

Dördüncü sırmızda ise /// birinci file içine tam üç adet sık iğne ,üç zincir üç sık iğne yapıyoruz ve ikinci fileye başlıyoruz. Burada ise üç sık iğne üç zincir üç sık iğne yapıp üçüncü fileye geçiyoruz.Burada ise üç sık iğne on zincir üç sık iğne yapıyoruz ve dördüncü fileye başlıyoruz… burada ise ///

işaretin başladığı yerden tekrar ediyoruz ve bu şekilde motifimizi tamamlıyoruz.Toplam da tam 112 tane motifimiz olacak.Ardından son sıraları da yapılırken şemada gösterdiğimiz şekilde birbirine ekliyoruz ve bitiriyoruz.
Not : Carmen iplik ile bilgiyi BURAYA TIKLAYARAK öğrenebilirsiniz….

Etiketler:

Yorumlar
  1. Sedaaltaş dedi ki:

    Çok gùzel şallar harika

  2. Sedaaltaş dedi ki:

    Super örgü yapım şallar kazaklar mont yelek modellerde olsa iyi olur