Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Anlatımlı Kız Bebek Yeleği Modelleri

22.11.2014
1.610

Hanımlar bu soruk kış günlerinde miniklerimizi üşütmekten korkuyor ve aynı zamanda şirinliklerine şirinlik katacak kıyafetleri mi olsun istiyoruz. Bu yelek modellerimize bir göz atmalısınız. Özellikle bebek bekleyen çiçeği burnunda anne adaylarımız beklediğimiz bu süreyi boş geçirmektense onlar için birşeyler yapmaya ne dersiniz? Yapımı da bizi zorlamayacak olan bu modellerimiz içinden sizler için mor kız bebek yeleğimizi seçtik. Hadi hemen yapımına başlayalım hanımlar:
3 numaralı şiş kullanıyoruz hanımlar. Yeleğimize 91 ilmekle başlıyoruz. 4 sıra haroşa örüyoruz. Kenarlarımız haroşa olacak hanımlar ve 3 ilmekte bir artırma yapıyoruz. Kenarda 2 ilmek kalacak şekilde ortalarda 3 ilmek arayla.7-8 sıra örüp bir sırada haroşa olacak şekilde artırmalarını yapalım ve toplam 5 kere artırma sırası yaptalım ve volanlı yeri için kenarlardaki 8 haroşa örülmeden şişte bırakalım. Ortadaki ilmeklere örneği kurup birkaç sıra örelim.Toplam 331 ilmek olacak hanımlar.Şişimize sığmadığı için biraz zorlanabiliriz hanımlar. .Volanlı yeri örüp keselim ve alttan ilmekler alalım.Ön 45 ilmek kol altı için, 21 ilmek arkası, 85 ilmek kol altı, 21 ve ön 45 ilmek olacak şekilde ilmekleri ayarlayalım.Birkaç sıra ördükten sonra örneği kurmadan kol altına haroşa yapalım.Sonra örneğini kuralım. Örneğimizi de şu şekilde kuruyoruz hanımlar:
Kenardaki 8 ilmek haroşa olacak. 1 ters örüyoruz.Şişin üstüne ilmek alıp 3 ilmeği bir alıyoruz ve şişin üzerine ilmek alıp bir ters örüp yine aynı şekilde şişe ilmek alıp arttırıp üç ilmeği bir alıp yine ilmek alıp bir ters örerek sıra sonuna kadar örelim. Yaka kısmımızı kurdela yardımıyla süsleyebiliriz. Kolay gelsin hanımlar…

arkadan tersi ters düzü düz örülecek iki sıra daha ön ve arka normal düzü düz tersi ters örüp yine örneği yaparak devam ediyoruz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.