Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Anlatımlı Kız Bebek Elbise Modelleri

29.11.2014
1.185

Hanımlar bu yazımızda sizlerle birbirinden güzel ve kolay kız bebek elbise modellerimizi paylaştık. Bu modellerimizi hem örerken zevk alacaksınız hem de minik prensesinizin üzerinde izlerken zevk alacaksınız. Sizler için bir modelimizin yapımını anlatmaya çalışacağız. Umarız beğenirsiniz. Hadi hemen yapımına başlayalım;
90 zincir çekelim ve bu zincirlerin her birine batarak 90 trabzan yapalım. Üst sıralarda baştan ve sondan birer trabzan eksilterek devam edelim. Bu şekilde 15 sıra tamamlayalım. 5 sıra daha hiç trabzan azaltmadan örelim. 21.sırada baştan ve sondan üçer trabzan eksiltelim.
22.sırada ikişer trabzan, 23.-24.-25.-26. sıralarda birer trabzan eksiltme yapalım. 27.-28.-29.sıralarda hiç eksiltme yapmadan trabzanla örgümüze devam edelim. 30.sıradan itibaren yaka oyuntusu yapıyoruz.
30. sırayı 15 trabzan ve 12 sık iğne ve 15 trabzan yaparak tamamlayalım. Elbisenin askılarını yapmak için ayırdığımız 15’er trabzan üzerine birer eksiltme yaparak 5 sıra tarbzan yapalım. Askıların 33.sırasına düğme dikelim.
34. sırada baştan ve sondan 20’şer trabzan yapalım. 35. sırada 20’şer trabzan üzerine 15’er trabzan yapalım. Askılar için 15 trabzan üzerine 5 sıra birer eksilterek, 5 sıra da eksiltmeden trabzan yapalım.Düğme için ilik açmayı unutmayalım.
Süsleme için elbiseyi diktikten sonra kol ve yaka kenarlarına sık iğne batırma yapalım. Etek ucuna iğne ile iki trabzanda bir çarpılar atalım ve batırma yapalım. Tığ işi yapılan çiçek motiflerini de elbiseye dikerek tamamlayalım.Kolay gelsin hanımlar…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.