Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Anlatımlı Kiloş Örgü Bebek Elbise Modelleri

Hanımlar bu yazımızda sizlerle birbirinden güzel kız bebek elbise modellerimizi paylaştık. Bu modellerimiz içinden sizler de minik kızlarımız için bir tane seçerek örebilirsiniz. Size yapımını anlatacağımız modelimiz beyaz kiloş elbisemiz. Hadi hemen yapımına geçelim hanımlar:
Elbisemizi iki parça örüyoruz. Ön örgü parçasını yapmak için 4 numaralı şişle 100 ilmek atıyoruz ve 3 sıra haroşa örgü örneği örerek elbisemizin etek ucundan başlayalım ve düz örgü tekniği ile bebeğiniz için istediğiniz elbise uzunluğunda örelim. Örneğimizde 40 sıra düz örgü ördükten sonra çift lastik örgü tekniğine geçelim.2 ilmek düz örgü ,2 ilmek haroşa örgü, 2 ilmek düz örgü örneği, 2 ilmek ters haroşa örgü şeklinde lastik örgüsünü elbise kol kesimine kadar örelim.
Her iki kol kesimi için yanlardan toplam 8+8=16 ilmek eksiltiyoruz ve çift lastik örgü modeliyle örmeye devam ediyoruz. Yalnızca elbise kol kesiminin yanlarından her sırada 1 ilmek eksiltiyoruz ve bebek elbisesinin kare yaka kısmına kadar geliyoruz ve askılı bebek elbisesinin askılarını örmek için 16 çift lastik örgüsü örelim . 28 ilmek kare yaka kesimi yapmak için ilmek eksiltiyoruz ve 10 ilmek askı için ve terse döndüğümüzde 10 ilmek çift lastik örgüsünü askılar için örelim.Karşı şişte kalan 10 ilmeği sonradan örüyoruz.İstediğimiz boyda elbise askısı örelim, askının uç kısımlarına düğme deliği açalım ve 10 ilmeği kapatalım.
Daha sonra ise örmeden şişte bekleyen 10 ilmeğe iplik bağlayarak askıyı aynı şekilde örüyoruz ve ilmekleri kapatıyoruz.Elbisemizin arka kısmınıda aynı şekilde örüyoruz ancak burada askılarımızın düğme ile birleştiği yerde düğme deliği açmıyoruz. Bu arka ve ön parçalarımızı birbirine tersten dikelim. Ardından görselde gördüğünüz gibi zevkinize bağlı olarak düğme çiçek gibi aksesuarlarla süsleyelim. Kolay gelsin hanımlar…

Etiketler:

Yorumlar
  1. Anonim dedi ki:

    Birinci sıradaki pembe eteği badem çiçekli elbisenin yapılışını lütfen verirmisiniz resim var ama açıklamalı tarif yok