Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Anlatımlı İğne Oyası Gala Çiçeği Yapılışı

20.11.2014
1.149

Anlatımlı İğne Oyası Gala Çiçeği Yapılışı

Hanımlar bu yazımızda sizlerle iğne oyası gala çiçeğimizin yapımını paylaşıyoruz. Umarız beğenirsiniz;
İpimizi parmak üzerinden dolayarak halka yapıyoruz ve 2 zürafa yapıyoruz.Sol ve sağdan artırarak 7 sıra cıkıyoruz.Sonra artırma islemini bitiriyoruz ve eksilterek tek sıra kalana kadar devam ediyoruz.Sonra yaprağımızın alt kısmını ipini yavasca cekerek büzüyoruz ve iğnemize başka bir ip geçirerek uçlari birbirine yapıştırarak zürafa gidiyoruz.. 4 sıra sonra tek sıra olarak yaprağımızın kenarına küçük dağcıklar yapacagız..

Soldan başlayarak sağ kısımdan bitiriyoruzböylece gala çiçiğimizin yaprağı bitmiş oluyor..Toplam 10 tane küçük dağcıkları yapılmış oluyor.Şimdi orta borumuza Başlayalım… Parmak Üzerinden yine ipimizi dolayarak 4 zürafa yapıyoruz.İpimizi büzerek bir sıra döndükten sonra önceki boru işlemlerimizde olduğu gibi parmaklarımızın ucuyla yuvarlayarak boru seklini vererek borumuzu yapiyoruz..Sonra 6 sıra çıkalım ve 6 sıramızda 1 sıra artıralım ve zurafa sayimiz 5 oluyor ve borumuza dört sıra bu şekilde devam ettikten sonra iğnemize zurafalarımızı geçirerek hepsini bir arada toplayarak borumuzun üst kısmını kapatalım.

Düğüm atalım ve ipimizi kesip yakalım.Borumuzu yaprağımızın içine geçirelim.Düğüm atıp ipimizi uç kısımdan kesiyoruz.. Alt kısma başlıyalım.Dalımızı 5 zürafa ile başlayarak tek zürafa kalana kadar devam edelim. Yanlız sonuncu zürafamiz birazcık büyük yapalım.Şimdi yaprağımıza başlayalım. İpimizi geriye düğüm attıktan sonra 3 tane biraz küçük bir boyda pipit yapiyoruz.Sonra sol ve sağdan artırarak 3 sira cıkalım..3 sıra çıktıktan sonra eksiltmeye başlayalım. Eksiltme yaparken kenarda bir pipit birakalım. Tek zürafa kalana dek bu şekilde devam edelim ve boylece yapragımızı bitirelim.İpimizi kesip yakalım.Sagdaki yaprağımızı yaparken örneğimizi tersine çevirerek yapıyoruz.Yine aynı şekilde 3 tane küçük pipitler yaparak 3 sıra geçelim.Yandan pipit bırakarak tek sıra kalana kadar devam ederek yapragımızı bitirelim.Çicegimizi her iki yapragımızın ortasına yerleştiriyoruz ve sabitleştirdikten sonra ipimizi kesip yakalım. Kolay gelsin hanımlar…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.