Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Anlatımlı Fermuarlı Kız Bebek Hırkası

15.11.2014
1.095

Anlatımlı Fermuarlı Kız Bebek Hırkası

Hanımlar bu yazımızda sizlerle birbirinden güzel kız bebek hırka ve yelek modellerimizi paylaştık. Bu modellerimiz içinden resimlerde gördüğünüz bebek üzerine giydirilmiş pembe hırkamızı anlatacağız. Hadi hemen yapımına başlayalım;
5 numara şiş ve tek katlı ip kullanıyoruz.
Arka kısmımıza 68 ilmekle başlayıp 3 cm fantazi lastik örüyoruz. (1 ters, 1 düz ilmeği şişin arkasına batarak öreceğiz). 17 cm düz ördükten sonra kolu 2+1+1 olarak kesiyoruz hanımlar. Toplam boy 30 cm olunca da bitiriyoruz..
Ön kısmımız için 37 ilmekle başlayıp 3 cm fantazi lastik örüyoruz tekrardan ve 6 ilmek fantazi lastiği yaka boyunca götürüyoruz. 2 sıra düz ördükten sonra toplu modele başlayacağız. Topları oluşturmak için 1 ilmeği düz örüp uzatalım ve 1 ip dolayalım. Aynı ilmeği tekrar düz örüp uzatalım ve 1 ip dolayalım. Bu işlemi toplam 4 defa tekrarladığınızda 1 ilmekten 8 ilmek yapmış oluyoruz ve resimdeki top oluşmuş oluyor. Arka yüzü örerken, bu 8 ilmeği tek seferde alıp, ters örelim. Kolu 17. cm’de 2+1+1 olarak keselim. Yaka oyuntusu için 25. cm’de 8+2+2+2 ilmek keselim. Omuzda 14 ilmek kalıp, toplam boy 30 cm olunca bitirelim.
Kol kısmımıza 37 ilmekle başlayıp bedendeki fantazi lastiği uyguluyoruz. 19 cm düz örüp kolu 2+1+1 olarak keselim ve omuzda 6 ilmek kalana kadar kesmeye devam ediyoruz. Toplam kol boyu 28 cm olacak şekilde örelim.
Yaka kısmımız için ; yakadan 56 ilmek çıkarıp 2 cm fantazi lastik örüyoruz.
Kolay gelsin hanımlar…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.