Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Anlatımlı Erkek Bebek Yelek Modelleri

Anlatımlı Erkek Bebek Yelek Modelleri

Merhaba hanımlar bu gün sizlerle erkek bebek yelek modellerini paylaşacağız.Mevsimlerden kış ve bebeklerimizin soğuktan korunmaya ihtiyacı var ve siz sevgili annelere büyük iş düşüyor..Bebekleriniz için olan bu yelekleri sizde örebilir ve onları soğuklardan koruyabilirsiniz.Fazla söze gerek yok yapımına geçelim..
Öncelikle 1.sıraya 2 numaralı tığ ile zincir çekiyoruz ve 2 zincir atlayarak zincirin üzerine 32 trabzan yapıyoruz.Ardından 2. sıra için tığa bir kere dolayıp 2 kerede çekerek birinci sıradaki trabzanların içine üç dolgu trabzan yapıyoruz,toplamda 96 dolgu trabzan olmuş olacak.Ardından 3. sıraya geçerek dolgu trabzanların tepelerine batarak ve tümsıra boyunca 4 ilmek arttırarak toplamda tam 100 dolgu trabzan yapıyoruz.

Daha sonra 4. ve 5. sırayıda 100 dolgu trabzan ile tamamlıyoruz.&. sıra ise 102 dolgu trabzan.7.sıra 111,8.sıra 120 dolgu trabzan yapıyoruz.9.sırada ise 3 zincir çekip sıradaki ikinci ile üççüncü trabzan arasına 2 dolgutrabzan yapıyoruz.Daha sonra 2 zincir çekiyoruz ve aynı noktaya batarak iki trabzan yapıyoruz.Sırasonuna kadar 38 motifle aynı işlemleri tekrarlıyoruz.10. sırada ise 6 motif yapıyoruz(ön)6 motif atlıyoruz (kol) 12 motif (arka) 6 motif atlıyoruz(kol) 6 motif(ön) 11.sırada ise motif atlamada 24 motif olmak üzere tüm motifleri tamamlıyoruz.21. sıraya kadar 11. sırayıtekrarederek örgümüzü tamamlıyoruz.21.sırayıda yaptıktan sonra kolları örüyoruz kol şeklini verebilmek için kenardan eşit ararlıklarla2 adet trabzan eksilterek örüyoruz ve kol alt dikişlerini birleştiriyoruz.Güle güle kullanın:)

Etiketler:

Yorumlar
  1. esma dedi ki:

    cok güzel bir örgü