Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Anlatımlı Erkek Bebek Hırkası Yapımı

Merhaba hanımlar bu yazımızda sizlerle erkek bebek hırkası yapımını paylaştık.Sizde bebeklerinizin hırkalarını kendiniz yapmak istiyorsanız bu yazımızdan faydalanabilirsiniz.Haydi hanımlar iş başına…
Arka kısmımızın yapılışı şu şekile: 1 nolu parça; 55 ilmek başlıyoruz, her iki taraftan 2′şer ilmek düz örülürken, ortada kalan 51 ilmek haraşo örgü yapıyoruz. Her iki taraftan 2′şer ilmek düz örüldükten sonra, her düz sırada 26 defa 1′er ilmek kesilir, kalan 3 ilmekle bitiriyoruz.
2 nolu parça; 70 ilmek başlıyoruz, haraşo örgüye geçiyoruz. 3 diş haraşo örüldükten sonra bir taraftan (etek ucu) her düz sırada 30 defa 1′er ilmek kesiyoruz ve daha sonra her düz sırada ilmek kesilen taraftan 30 defa 1′er ilmek artış yapılarak 70 ilmeğe ulaşılır. 3 diş haraşo örüp, ilmekler tek seferde kesiyoruz ve bitiriyoruz.
1. ve 2. nolu parçalar beden şemasında gösterildiği gibi dikilir.
Ön Beden İçin : 1 nolu parça; 70 ilmek başlıyoruz, her iki taraftaki 2′şer ilmek düz, ortada kalan 66 ilmek haraşo örgü yapıyoruz. Her iki taraftan 2′şer ilmek düz ördükten sonra, her düz sırada 31 defa 1′er ilmek keserek 8 ilmeğe düşürüp, bitiriyoruz.
2 nolu üst parça; 3 ilmek başlıyoruz, haraşo örgü yapıyoruz. Ön ortasına denk gelen kısımda artış yapazken,diğer taraftan her düz sırada 27 defa 1′er ilmek artış yapıyoruz. Beden boyu (ön ortasından ölçü alınarak) 10 cm olduğunda ön ortasından yaka için, 15 ilmek kesiyoruz. Beden boyu 12 cm’de kalan 15 ilmek tek seferde keserek bitiriyoruz.
3 nolu alt parça; 3 ilmek başlıyoruz, haraşo örgü yapıyoruz. Ön ortasına denk gelen taraftan artış yapmıyoruz, diğer taraftan her düz sırada 27 defa 1′er ilmek artış yaparak 30 ilmeğe ulaşıyoruz. Beden boyu (ön ortasından ölçülür) 14 cm’de ilmekler tek seferde keserek bitiriyoruz.
Diğer ön parça da aynı şekilde örülerek yapıyoruz.Örülen parçaları dikiyoruz.
Kollar İçin : 40 ilmekle başlıyoruz, 2 cm haraşo örüp, düz örgüye geçiyoruz. Her iki taraftan 4 sıra arayla 8 defa, 1′er ilmek artış yaparak 56 ilmek yapıyoruz. Kol boyu 20 cm’de ilmekler tek seferde keserek bitiriyoruz. Diğer kol da aynı şekilde örüyoruz.
Yaka İçin : Yaka etrafından şişe 170 ilmek çıkarıyoruz, 2 cm haraşo örüp, ilmekler tek seferde keserek bitiriyoruz.Güle güle kullanın

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.