Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Anlatımlı Eldiven Modelleri

26.10.2014
702

Anlatımlı Eldiven Modelleri

xHanımlar bu yazımızda sizlere parmaksız eldiven yapımını anlatacağız. Örmesi de oldukça kolay olan bu eldivenlere genç kızlarımız bayılacak… Kış günlerinde hem bileklerimizi sıcak tutacak hem de kıyafetlerimize bir tık daha şıklık katacak olan bu eldivenlerimizin yapılışına hadi hemen geçelim;
Beş şişle yaptığımız eldivenlerin aksine bu kez sadece bir tığla çalışacağız hanımlar. Tığımız 3.5 numara… Tabii ki ipimizin numarasına göre Tığımızın numarası da değişecektir. İşe otuz zincir çekerek başlayalım. Ardından çektiğimiz zincirlerin her birisine batıyoruz ve aldığımız hiç bir ilmeği kapamadan peş peşe zincirlerimize batıyoruz.

Aynı şişle örüyormuş tığımızda aldığımız her ilmek duracak.Sıramız bitince hepsini tek tek çekiyoruz.Sıramızı bu şekilde tamamladıktan sonra; 8. sıraya geldiğimizde aynı şekilde 15 ilmek örüyoruz. 15. ilmekte aynı yere kez batarak artırma yapıyoruz.

Hemen yanındaki ilmekte de aynı şekilde iki kez batarak artırma yapıyoruz.Bu kısım ikiye katladığımızda çıkıntı olacak ve başparmağımızı sokacağımız boşluğu oluşturacak. Geri kalan ilmeğimizi aynı şekilde tek ilmek olacak şekilde devam ediyoruz.

Dördüncü sırada geri dönüp aynen devam ediyoruz ve her ilmeğimize tek batıyoruz.Ardından beşinci sıramıza geldiğimizde 15 ilmeğe tek batıyoruz ardından geri kalan ilmeğimizi başından 15 sayıyoruz ve arada kalan artırma yaptığımız kısımı atlayarak geri baştan saydığımız 15. ilmeğe direk batıyoruz. Baş parmak kısmımız oluşmuş oldu.Bundan sonraki kısımlarda başparmak kısmımızı atlayarak artırma yapmadan örgümüze devam edelim. İstediğimiz büyüklüğe ulaştığında, örgümüzü ters çevirerek yanlardan birleştirelim. Birleştirme işlemimiz bittikten sonra bilek kısmımıza da sık iğne yapalım. Güle güle kullanın…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.