Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Anlatımlı Çocuk Panço Modelleri

21.11.2014
1.010

Anlatımlı Çocuk Panço Modelleri

Hanımlar bu yazımızda sizlerle birbirinden güzel bebek panço modellerimizi paylaşacağız. Bu modellerimizin yapımı da oldukça kolay. Üstelik bebeklerimizin üzerinde şirinliklerine de şirinlik katacak.Sizler için kolay olan modellerimizden bir tane seçtik hanımlar. anlatmaya çalışacağız inşallah beğenirsiniz. Hadi hemen yapımına başlayalım hanımlar:
2 sıra 1+1 lastik, 1 sıra ters örelim. Sonraki sırada lastik örülen sıradaki düz örülen ilmeklerin üzerine düz, ters örülen ilmeklerin üzerine ters örülerek 2 sıra 1+1 lastik, 1 sıra ters örüyoruz…Bu şekilde örneğimizi kuralım. Beden boyunca aynı işlemi uyguluyoruz hanımlar. Beden boyu 35 örülerek ilmekler; 2 ilmek beraber alınarak keselim, 2 ilmeği beraber alarak kesiyoruz…Kesme işlemi yapılarak 93 ilmeğe ulaşıyoruz. Sonraki sırada aynı işlemi tekrarlayarak 47 ilmeğe düşüyoruz ve ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.
Kapüşan kısmımız için;
100 ilmek başlayarak pelerinde uygulanan modeli kuruyoruz. Toplam boyu 12 cm örerek,ilmeklerimizi ortalayalım ve ortadaki 20 ilmeği örelim, 1 ilmek keselim, geri dönelim, 20 ilmek örelim, 1 ilmek keselim, geri dönelim… Geri dönüşlerle her iki taraftaki 40’ar ilmeği sıfırlayalım. Kalan 20 ilmeğimizi bir defada keserek bitirelim. Yaka etrafına 1 sıra trabzan yaparak kapüşonla ekleyelim. Pelerinin ön ortasına 3 sıra sık iğne yapalım. Sağ tarafta, boyun kısmında 3 adet ilik açalım.Kolay gelsin hanımlar…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.