Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Anlatımlı Çocuk Eldiven Modelleri

24.11.2014
1.088

Anlatımlı Çocuk Eldiven Modelleri

Hanımlar bu yazımızda sizlerle bebek eldiven veya çocuk eldiven modellerimzi paylaştık. Miniklerimizin elleri bu soğuk kış günlerinde üşümesin isteyen hanımlar bu eldivenleri örebilir hatta torunlarınız için de saklayabilirsiniz.

Çünkü bu odellerimiz seneler bile geçse şirinliklerinden pek birşey kaybetmeyecek gibi duruyorlar. Hadi hemen yapımına geçelim hanımlar:
20 sıra tek lastik örelim. Bu sıramızda bir ters bir düz yapıyoruz hanımlar.Hemen ardından beş sıra düz örgü yapalım.42 ilmeğimizin tam ortasındaki iki ilmeğimizin sağında ve solunda her gidiş sırasında ilmek artırarak 42 ilmeği birlikte örelim.

Bu kısmımız baş parmak kısmımız olacak. Yani parmak için 12 ilmeğimiz olacak.
12 ilmeğimizi parmak boyu uzunluğunda örelim. 16 sıra sonra tığ ile bütün ilmeklerimizi toplayalım ve sık iğne ile birleştirerek parmağı kapatalım. Kalan ilmeğimizi de şişe geçirerek örgümüze devam edelim.
Örgümüze 41 ilmekle devam edelim. ‘0 sıra düzörgü yapıyoruz hanımlar. Bu esnada isterseniz istediğiniz deseni de koyabilirsiniz.
Kenardan 1 ilmek öri2 ilmek birlikte öri15 düz ör ik,i ilmek birlikte ör,bir ilmek düz,2 ilmek birlikte ve 15 ilmek düz 2 ilmek birlikte ve bir ilmek ör şeklinde her düz sıramızı örelim. Bu işleme 17 ilmeğimiz kalana dek devam edelim.
Son 17 ilmeğimiz kaldığında da 17 ilmeği bitirelim ve ipimizi koparalım. Kolay gelsin hanımlar….

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.