Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Anlatımlı Bebek Hırka Modelleri(Nohut Örnekli)

Hanımlar bu yazımızda sizlerle birbirinden güzel bebek hırka modellerimizi paylaştık. Bu hırkalarımızın her birisinde nohut örneği farklı şekillerde kullanılmış.
Bu birbirinden güzel modellerimiz içinden sizler için görsellerdeki pembe,hem haraşo hem de nohut örneğinden örülen modelimizi seçtik.Hadi hemen yapımına başlayalım hanımlar;
78 ilmek atalım ve hemen ikinci sıramızdan itibaren 4 sıra haraşo örelim. Sonraki dokuz ilmeğimizi düz örelim.Şişe bir iplik dolayalım,4 ilmek haraşo örelim, şişe bir iplik dolayalım.
8 ilmek düz örelim,şişe bir iplik dolayalım,4 haraşo örelim,şişe bir iplik dolayalım. 18 ilmek düz ördükten sonra,şişe bir iplik dolayalım,4 ilmek haraşo örelim,şişe bir iplik dolayalım ve 8 ilmek düz örerek şişe bir iplik dolayalım.4 haraşo örelim,şişe iplik dolayalım ve 9 ilmek düz ördükten sonra, kalan 8 ilmeği yine kenar bantı için haraşo örelim. Sonraki sıralarımızda örgünün ön yüzünden (arttırma yaptığımız yerlerden) 20 sıra birer ilmek arttıralım. Örgü boyu baştan itibaren 14 cm- 50 sıra olduğunda arttırma işlemi tamamlanacak şişte 252 ilmek olacak. Önleri ve arka ilmekleri beklemeye alıp önce kolları örelim.(54 ilmek)
Beklemede olan ön ve arka ilmeklerini şişe alalım 144 ilmek olacak.
Örgü boyu 16cm- 56 sıra olunca bitirelim.
Kolay gelsin hanımlar…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.