Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Anlatımlı Banyo Çiçek Lif Modeli Yapımı

14.01.2016
1.206
Anlatımlı Banyo Çiçek Lif Modeli Yapımı

Anlatımlı Banyo Çiçek Lif Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar, banyomuzda en çok kullandığımız bir lif modeli yapacağız. Oldukça basit ve tenimize yumuşacık lif yapımını hepiniz rahatlıkla örebilirsiniz. Yarım kalmış iplerinizi değerlendirmek içinde rengarenk lifler örebilir ve hatta isterseniz ek gelir için satışlarını bile yapabilirsiniz.

Malzemeler

Lif ipi

2.5 numara tığ

Yapılışı

İlk olarak 1 zincir çekiyoruz ve ipimizi uzatıp tekrar tığ başını alıp zincirin ortasına batıp ipi uzatarak çıkarıyoruz. Aynı işlemi tekrar yapıyoruz. Üst  kısımdan kenardaki ip karışmasın diye tutup tığı alıyoruz. Hepsini birden çekip aradaki boşluğa tekrar geçip sonra ikisini bir alıyoruz. Bir zincir çekip, ipi uzatıyoruz ve sonra aradaki deliğe tığı batırıp ipi alarak çıkarıyoruz. Aynı işlemi 2 kere yapıyoruz.

çiçek lif modeli 1 resim   çiçek lif modeli 2 resim

 

Daha sonra altıncı ilmeğe tekrar aynı işlemi yapıyoruz falat bu sefer çektiğimiz ipi yanındaki deliğe 2 kere batıyoruz. Tekrar tığ başını alıp yine diğer yan taraftaki deliğe 2 kere batıp ipi yine bırakmadan bu sefer hepsini birden çekip, tuttuğumuz ipten batıp çıkarıyoruz. İster tek renk , isterseniz çift renklerde yapabilirsiniz.

çiçek lif modeli 3 resim   çiçek lif modeli 4 resim

çiçek lif modeli 5 resim

Bu şekilde devam ederek ortaya çiçek desenli lif modelimiz ortaya çıkıyor. Yumuşacık, görünümü ve örülmesiyle harika.

çiçek lif modeli 7 resmi

İyi günlerde kullanın.

 

 

 

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.