Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Anlatımlı Ay Işığı Bluz Yapımı

26.08.2015
926

Anlatımlı Ay Işığı Bluz Yapımı

Merhaba sevgili hanımlar bu gün sizlerle çok güzel bluz modellerini paylaşmak istedik ve içlerinden pembe olanını anlatımını sizlerle paylaştık.Umarız beğenirsiniz.
Arka ve ön lastiklerimizi ayrı şekilde örüyoruz ve bunun için tam 110 ilmek ile başlayıp on santim 1+1 lastik örüp ilmekleri tek seferde kesip bitiriyoruz.
Daha sonra kol lastiği için elli beş ilmek ile başlıyoruz ve beş santim 1+1 lastik örüyoruz.Ardından ilmekleri tek seferde kesip bitiriyoruz.
Motifimiz için ise yedi tane zincir çekip birleştiriyoruz.Ardından üzerine bir nolu diyagramı uyguluyoruz.Daha sonra motifin orta kısmını bitiriyoruz.ORta motifin etrafına ise iki nolu diyagramı uyguluyoruz ve bu şekilde bir motif elde ediyoruz.Bu şekilde tam on sekiz motif yaparak şemada gösterildiği gibi altı tanesini kol 12 tanesini de beden için kullanıyoruz.Ardından beden motiflerini lastik örgülere motiflerin son sıraları örülürken ekliyoruz.Yaka etrafına da üç nolu diyagramı uygulayıp bitiriyoruz.İşte bu kadar hanımlar kolay gelsin…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.