Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Anlatımlı Asimetrik Erkek Bebek Yeleği Yapılışı

19.11.2014
1.675

Hanımlar bu yazımızda sizlerle birbirinden güzel erkek bebek yeleklerimizi paylaştık. Sizler için asimetrik bebek yelek modelimizi anlatmaya çalışacağız.
Hemen 64 ilmek atalım ve 4 sıra haraşo örelim hanımlar. Ancak burada üçüncü sıramızda ortadaki tam üç ilmeğimizle düğme iliği yapmayı unutmayalım. Lastiğimiz bittiğinde kenar lastiğimizde de ilik açalım.
7 ilmek kenar lastiği için haroşa ve 23 düz örüp 3 ilmeği birlikte örelim. Kalan ilmeklerimizi düz örelim.Arka kısımlarımıza geçtiğimizde her zaman ters örelim hanımlar.Ancak bu esnada da kenar lastiğimizi unutmuyoruz..Tekrar öne geldiğimizde 7 ilmek lastik 22 düz ve 3 ilmek birlikte örelim. geri kalan ilmeklerimizi yine düz örelim. 15 defa 3 birlikte örülerek devam ettikten sonra 15 kez olunca 7 ilmek haroşa 11 düz ve 3 ilmek kesilerek ilik açıyoruz.Kalan 13 ilmeğimizi haroşa ( bu koltuk lastiği olacak)örelim.Arkadan gelirken kesilen 3 ilmek arttıralım.Kenardaki 13 haroşa 4 sıra olunca 6 ilmeği keserek koltuk oyuntusu yapalım.Sonra örgümüze düz devam edelim.Diğer tarafı da simetrik olarak örelim. Arkası için 72 ilmek ile başlayalım ve kenar latiklerini unutmadan ön ile aynı uzunluk oluncaya dek örelim. Kolay gelsin hanımlar…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.