Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Anlatımla Bluz Modeli Yapımı

12.01.2016
919
Anlatımla Bluz Modeli Yapımı

Anlatımla Bluz Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar, bugün sizlerle çok değişik kullanımıyla harika bluz modeli yapalım. 7 türlü giyebileceğiniz hem çok basit, hem de değişik giyilmesinden harika bir model. Boyunluk, yelek, daha sonra ördüğümüz de göreceksiniz kol kısımlarını boyundan giyip lastik taraflarını da kol olarak kullanabiliriz. Koton ve pamuklu iple harika örülüyor ve yakışıyor. Eminim bu bluzu hepiniz görür görmez hemen şişinizle, ipinizi ayarlayıp örmeye başlayacaksınız.

Malzemeler

6 numara şiş

Orta kalınlıkta yün

Yapılışı

İlk olarak beden ölçünüze göre ilmek atıyoruz. Biz örnek için 110 ilmekle başlıyoruz. 24 sıra ikili lastik yapıyoruz.

bluz modeli 1 resmi

Latiğimizi ördükten sonra ikiye katlayıp, yan tarafını da dikip yani 55, 55 olarak örmeye devam ediyoruz ve bu şekilde yan kısımlarını sonradan dikmeye gerek kalmayacak açık olacak şekilde örüyoruz. Fakat siz ister seniz ayrı ayrı da örüp yan kısımlarını sonradan da dikebilirsiniz.

bluz modeli 2 resmi

Lastik den sonrada 60 sıra istediğiniz model yaparak tekrardan 24 adet ikili lastik yapıp bitiriyoruz. Bir ters, bir düz şeklinde bir sıra örüyoruz. Arka kısmında hepsini ters örüyoruz ve haroşalı pirinç örneği olarak ortaya çıkıyor. Siz istediğiniz şekilde yapabilirsiniz. Bence bu harika bluza hepiniz çok seveceksiniz.

bluz modeli 3 resmi

bluz modeli 4 resmi   bluz modeli 5 resmi bluz modeli 6 resmi bluz modeli 7 resmi

bluz modeli 8 resmi

Sevgili hanımlar, gördüğünüz gibi çeşit çeşit giyme şekilleri olan bu bluzdan haydi, hemen sizler de yaparak şık görüntüsüyle mükemmel görünürsünüz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.