Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

3 Düz, 3 Büz Örgü Modeli Yapımı

01.09.2016
556
3 Düz, 3 Büz Örgü Modeli Yapımı

Merhaba arkadaşlar 3 düz, 3 büz modelimiz oldukça basit ve çok şık bir modeldir. Bu modelimizle istediğiniz her model olarak kullanabilirsiniz. Battaniye, yelek, ceket, etek canınızın istediği her şeyi rahatlıkla örüp muhteşem ciciler yapabilirsiniz. Gelin hep beraber nasıl yapıldığını öğrenelim.

Malzemeler

ip

şiş

Yapımı

İlk olarak ilmeklerimizi atmakla başlıyoruz. ilk sıramızda 1 düz, 3 ters olarak bu sıra boyunca bu şekilde devam ediyoruz.

3 düz, 3 büz modeli 1 resmi

Şimdi örneğimizi yapmaya başlıyoruz. 1 düz, 1 dola ve 3 ilmeği çaprazdan alıp düz örüyoruz ve 1 tane ters dola, 1 ters örüyoruz.

3 düz, 3 büz modeli 2 resmi    3 düz, 3 büz modeli 3 resmi

3 düz, 3 büz modeli 4 resmi

Arka yüzünde de yine 1 düz, 3 ters olarak aynısını yapıyoruz. Ön tarafta 1 ters, 3 düz olarak örüyoruz. Sırayı bu şekilde yapıyoruz. Arka yüzünde yine aynısını yapıyoruz 1 düz, 3 ters olarak uyguluyoruz.
3 düz, 3 büz modeli 5 resmi

Şimdi dolayıp yine kestiğimiz yere geldik. İlk başta yaptığımız gibi 1 ters, 3 ilmek birlikte alıp kesiyoruz. Bu şekilde örneğimizi oluşturmuş oluyoruz. Oldukça basit ve çok çabuk örülen bu örneğimi umarım sevdiklerinizle paylaşırsınız. Kolay gelsin…

3 düz, 3 büz modeli 6 resmi

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.