Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

3 Boyutlu Örgü Modelleri

3 boyutlu örgü modeline ilk olarak zincir çekerek başlanır. Toplamda 7 zincir çekiliyor. Zincirleri kaydırma usulü ile birbirine birleştirilir. Bir zincir çekip uzatılır ve tığa dolayarak 4 ilmek bir arada toplanır. Ardından hepsinden çıkarılır ve ardından kapatılır. Hemen akabinde 2 adet zincir çekilip 1 defa dolama işlemi tekrar edilir. Bu işlem aynı yere yuva dediğimiz bölgeye 4’lü bir fıstık modeli yapılır. Ardından çıkartılıp kapatılıyor.

3 boyutlu örgü modeli için 3 zincir çekilir ve 1 defa dolanır. Bu işlem aslında tekrar fıstık yapılmasının tekniğinden ibarettir. Tekrar fıstık yapıyoruz. Tekrar 4’lü fıstık yapıyoruz. Ardından tekrardan hepsinden çıkartıp tekrar takıyoruz. Bu işlemleri daha detaylı görüntülemek isterseniz en altta bulunan videoyu izleyerek yapabilirsiniz. Araya iki zincir ve bir defa doluyoruz. Çıkarıyoruz ve 4’lü fıstık yapıyoruz. Hepsinden çıkarıp doluyoruz ve bir zincir çekiyoruz. Bu yapımda alt kısmımız oluşuyor.

3 boyutlu örgü görünümünü yakalamak için Yapılan işlem sonrasında kaydırma tekniği uygulanacak. Kaydırmanın ardından bir zincir çekiliyor. İp uzatılıyor ve 4’lü fıstık işlemine devam ediyoruz. Ardından iki zincir ve 4’lü fıstık yapılıyor. Hepsinden çıkarıp kapadık. 3 zincir çektik 4 defa doladık. Ortadaki alana girip 1,2,3 trabzan yaptık. Ardından 3 zincir çektik ve doladık aynı bölgeye 1,2,3 trabzanı oluşturdu ve V işlemini yakaladık. 3 zincir çekip kenara 4’lü fıstık yaptık araya 2 zincir ve 4’lü fıstık işlemine devam ediyoruz. Daha detaylı bilgi için lütfen aşağıda bulunan videoyu dikkatlice izleyin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.