Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Yıldız Örgü Modeli Yapılışı

Yıldız Örgü Modeli Yapılışı

Yıldız Örgü Modeli Yapılışı

Yıldız örgü modeli hem yaz hem de kış için en güzel örgülerden birini ihtiva etmektedir. Gerçekten de örgü modellerinin en iyileri arasında yer alan yıldız örgü modellerinin yapılışını konu edeceğiz. İşte sizde bu yazıyı okuyarak yıldızlı örgü modellerini kolaylıkla yapacaksınız. İşte Yıldız örgü modelinin yapılışı sizlerle

Yıldız örgü modeli için, 6 ilmek ve 6 ilmek katları olarak ilmeklerimizi atıyoruz. Burada 6 ilmek 6 ilmek olarak seyir edecek. Siz burada yapacağının örgü modeli için 6 ve katlarını uygulayabilirisiniz. Biz burada 3 adet 6 katlarını yaptık. Başa ve sona da kenar ilmeklerini bırakıyoruz. Biz burada atılan ilmekleri attık biz 4 5 sıra örerek ilmeğimizin çatısını ördük.

Zeminimizin ardından yıldız örgü modeli için sıraya başlıyoruz. Burada ilk ilmeği örmeden alıyoruz. şişe takıyoruz.  Bir sonraki ilmeği düz örüp ardından ters örüyoruz. Burada amaç bir düz bir ters olacak. Buradan ipi örgünün arkasına alıyoruz. Şimdi üçüne batırıyoruz. Üç ilmeği birlikte bir kez düz örüyoruz. Ardından ilmekleri çıkarmadan sağdaki şişe bir ilmek doladım. Ardından diğer üç ilmekten bir ilmek daha çıkıyoruz. Burada 3 ilmekten üç ilmek çıkarmış oldu. Buradan bir ilmek ters bir ilmek düz ve bir ters ilmek örmüş olduk. Şimdi tekrardan yıldız modelimizi yapıyoruz.

Eğer siz de yıldız örgü modelini yapmak istiyorsanız yazımızdan bir şey anlamadıysanız en altta bulunan videomuzu izleyin. Videoda yer alan bilgilerle ilgili örgüyü kolaylıkla yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar
  1. elcin dedi ki:

    6 yaş olan yunden yan dogmeli panco kaçta baslanir