Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Tığ İşi Barok Yıldız Modeli Ve Yapımı

20.12.2015
1.098
Tığ İşi Barok Yıldız Modeli Ve Yapımı

 

Tığ İşi Barok Yıldız Modeli Ve Yapımı

Merhaba hanımlar bu örneğimiz yine çok kullanım amaçlı bir model. Biz yün iple başladık. Ama siz istediğiniz iple yapabilirsiniz. Ağ ipi dantel ip simli ipler bunu size bırakıyoruz. Yün ip ile renk renk olara kırlentler masa örtüsü de olur. Eğer altına mobilyanıza uygun bir polar geçirirseniz ayak battaniyesi de yapabilirsiniz.

Malzemeler

Tığ

İp

Yapılışı

Evet, hanımlar ilk önce göbeği oluşturan zincirimizi çekip on bir sık iğne ile dolduruyoruz. Ardından üç zincir çekip birleştirdiğimiz yerin dibinden bir tırabzan örüyoruz. Toplamda yirmi dört tane tırabzan olacak yani her sık iğneye iki tırabzan oluşturalım. Sıra sonu geldiğinde birleştirip sabitliyoruz. Beş zincir çekip bir tırabzan atlayıp ikinci tırabzana batıyor ve sık iğne şeklinde çıkıyoruz. Bu işlem sıra sonuna kadar devam ediyor.

tığ işi barok yıldız modeli 1 resmiToplamda on iki halkanız olacak. Birleştirip sabitliyoruz ve yedi zincir çekiyoruz. Sıradaki halkanın tam ortasındaki zincire batın ama beşli tırabzan yapıp bir kerede çekiyoruz. Ve sık iğne ile sabitleyip beş zincir çekiyoruz tam zincirin dibine batıp bir kerede çıkıyoruz. Bu işlemle üstteki tomurcuğunu yaptık bu sıra bu şekilde devam ediyor.

tığ işi barok yıldız modeli 2 resmi

tığ işi barok yıldız modeli 3 resmi

tığ işi barok yıldız modeli 4 resmiBağlarken ise tomurcuklara çektiğimiz beş zinciri çekmiyor iki zincir çekiyoruz karşı motifin tomurcuğuna batıp sabitliyoruz ve iki zincir çekip yine motifimize dönüyoruz. Daha sonra yine tomurcuklarla ve aradaki zincirlerimizle birleştiriyoruz.

tığ işi barok yıldız modeli 5 resmi

ığ işi barok yıldız modeli 6 resmi

tığ işi barok yıldız modeli 7 resmiSevgili hanımlar, ister yuvarlak, ister kare şekillerde birleştirebilirsiniz. Yapımı çok kolay ve çok şık bu motiflerimizi siz istediğiniz renk ip ve boyda muhteşem örnekler çıkarabilirsiniz. İyi günlerde kullanın, kolay gelsin…

 

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.