Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Anlatımlı Tığ İşi Patik Modeli Yapımı

17.12.2015
1.213
Anlatımlı Tığ İşi Patik Modeli Yapımı

Anlatımlı Tığ İşi Patik Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar, bugün sizlere harika bir patik yapımını anlatacağım. Hem oldukça basit, hem de çok seveceğiniz, ayaklarınızı sıcacık tutacak ve şık gösterecek patikler yapalım. Eminim ki severek öreceğiniz ve bu modelimizle arkadaşlarınıza, sevdiklerinize de örüp hediyeler edeceksiniz. Haydi şimdi bu muhteşem örneğimize başlayalım.

Malzemeler

4 numara tığ

Nako saten ip iki kat

Yapılışı

Sihirli halkayla başlayıp 2 zincir çekiyoruz. Halkanın içine 7 tane tırabzan yapıp dolduruyoruz. Daha sonra sihirli halkayı kapatıyoruz.

tığ işi patik 1 resmi   tığ işi patik 2 resmi

2.ci sıramızda Her tırabzanın tepesine 2 tane ikili tırabzan yapıyoruz.

tığ işi patik 3 resmi

3.cü sıramızda ilk deliğe 2 tane ikili tırabzan, ikinci ve üçüncü deliklere birer tırabzan, dördündü deliğe de 2 tane ikili tırabzan yapıyoruz. Yani 2 deliğe tek üçüncü deliğe 2 tane tırabzan yapıyoruz.

tığ işi patik 4 resmi

4.cü sırada 3 deliğe tek, dördüncü deliğe 2 tane ikili tırabzan yapıyoruz. Bu şekilde 5ci sıramıza da kadar aynı olacak. 6 ve 7ci sırada ise yanlarından artırıyoruz. Bunun için ilk 6 deliğe birer tane ikili tırabzan, 7 ci deliğe 2 tane ikili tırabzan yapıyoruz. Sıra sonuna kadar bu şekilde yapıp ön kısmını bitiriyoruz.

tığ işi patik 5 resmi

Ayağımızın üst kısmı için ortada 6 tane delik bırakıp, alt ve yan kısımlar için 21 tane ikili tırabzan yapıyoruz. Bu şekilde ayak kısmına göre 21 tane tırabzan yaparak patiğimizi yapıyoruz. Daha sonra iğneyle arka kısmından dikiyoruz.

tığ işi patik 6 resmi

Daha sonra farklı bir renkle etrafına 2 şer tane sık iğne, ön kısımlarına 1 er tana sık iğne yapıyoruz. Daha sonra üst kısımlarını istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

tığ işi patik 7 resmi

tığ işi patik 8 resmi

Sevgili hanımlar hem örülmesi kolay hem de ayaklarımızı harika renklendiren bu patiklerimizi görünce eminim hemen yapmaya başlayacaksınız.

İyi günlerde kullanın.

 

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.