Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Anlatımlı Örgü Erkek Bebek Kazağı

21.12.2014
962

Anlatımlı Örgü Erkek Bebek Kazağı

Merhaba hanımlar bu yazımızda sizler erkek bebek kazağı modellerini derledik ve anlatmaya çalıştık.Sizde bebeğinize bir kazak örmek istiyorsanız bu yazımızıdan faydalanabilirsiniz. Sözü uzatmadan isterseniz anlatımına geçelim..
Öncelikle işe arka kısmı yapmakta başlıyoruz.74 ilmek başlıyoruz ve4 sırar ekru 2 sıra sarı 4 sıra ekru olacak şekilde bir ters bir düz lastik örüyoruz.Ardından 2 sıra düz ile devam ediyoruz ve sonraki sıra altı ilmek ters ,6 ilmek düz örüyoruz. 3. sırada terslerin üzeerine saç örgüsü ile başlıyoruz ve bir ters 4 düz örerek saç örgüsünü 4 sırada bir çeviriyoruz.Sonraki iki sırada burguların üstünü 2 ters ile bitiriyoruz. Burguları tekrarlayarak 19 cm sonra kolu 2+1+1 olarak kesiyoruz. Ardından 11 cm daha örüp omuzları kapatıyoruz.
Daha sonra ön tarafın örülüşüne geçiyoruz.Arka parçanın aynısın örüp sonra kolu 2+1+1 olarak kesiyoruz ve 4 santimetre daha örüp yakayı 10+2+2 olarak kesiyoruz ve sağ omzu da 1 ters 1 düz olacak şekilde 3 cm lastik örerek kapatırken 2 adet ilik açıyoruz.
Daha sonra yaka kısmına geçip yaka oyuntuundan 68 ilmek çıkarıp 2 sıra sarı ve 2 sıra ekru iplik kullanarak 1 ters 1 düz lastik örüyoruz.
Ve son olarak kola geçiyoruz.Kola da 36 ilmek ile başlıyoruz ve 23 santimetre yapıyoruz…Güle güle kullanın…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.