Örgü Modelleri | Anlatımlı | Örgü Dünyası

Site Rengi

Anlatımlı Bebek Kulaklı Bere Modelleri

08.12.2014
2.443

Hanımlar bu yazımızda sizlerle minik bebeklerimiz ve çocuklarımız için brbirinden şirin kulaklı bere modellerimizi paylaştık. Bu modellerimiz bereden bunalıp bere takmak istemeyen çocuklarımızın gönlünü de fethederek onlar için daha cazip seçimler olacaktır. İster kendi çocuklarımız için istersek de yeğenlerimiz veya torunlarımız için kolaylıkla örebileceğimiz bu modellerimiz hediye olarak da oldukça uygun. Hadi hemen yapımına başlayalım hanımlar:
ALTMIŞ ilmek başlayalım. ONİKİ sıra BİR düz BİR ters ördükten sonra 24 sıra düz örelim. Sıra başından örgümüzün düz tarafında 19 ilmek örelim. 20. ve 21. ilmek bir alıp eksiltelim.19 ilmek örelim.20. ve 21. ilmeği bir alarak geri dönelim ve ters örelim. Örgünün düz tarafında sağ şişteki son ilmekle, sol şişte ki ilk ilmeği bir alarak örelim. 20. ilmekle sol şişteki ilk ilmeği birlikte alarak geri dönelim. Sağ ve sol şişte ki ilmekler bitene kadar bu şekilde örelim. Şişte kalan 20 ilmeği kapatılan kenardan ilmek alarak devam edelim. 8 sıra 1 ters 1 düz lastik örelim, ilmeklerimizi kapatalım.
Şimdi sıra kulaklarımızın yapılışına geldi.
14 ilmek başlıyoruz.5 sıra düz örüyoruz. 5 ilmek kalana kadar sıra başında eksiltiyoruz. Aynı ölçüde diğer renk yünle de örerek 2 parçayı birbirine dikerek tutturuyoruz. içini elyafla doldurarak beremize dikiyoruz. Kolay gelsin hanımlar…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.