"örgü teknikleri" ile Etiketlenen Konular

Merhaba hanımlar bu yazımızda sizlerle bir örgü tekniği olan zigzag ' ı anlatmak istedik.Hemen anlatımına geçiyoruz. Öncelikle iğne ile A noktasına batıyoruz ve B noktasına geçiyoruz, c noktasından şekilde görüldüğü gibi işlemeye devam ediyoru ve yan dişişleri farklı renklere yapırak süslemeyi bitiriyoruz.Örgümüzün ön yüzündeki süslemelerde kullanıyoruz.İşte bu kadar hanımlar kolay gelsin.
MODELİN YAPILIŞI: Kenar ilmek örmeden alınır, yanındaki 1 ilmek düz örülür, İplik bir kez şişe dolanarak ajur yani delik oluşturulur. Yanındaki 4 ilmek düz örülür, 1 ilmek örmeden sağ şişe alınır, yanındaki 2 ilmek birlikte örülerek eksiltilir. Örmeden alınan ilmek sol şiş yardımı ile birlikte örülen 2 ilmeğin üzerinden geçirilir, Modelde...
MODELİN YAPILIŞI: 1. sıra: 2 sıra mavi renk örülür. 2. sıra: 2 beyaz renk örülür. 3. sıra: Mavi renk ile 1 ilmek örülür, 1 ilmek beyaz renk 2 sıra alta doğru sökülür. Alt sıradaki mavi renk ile sökülenler 3'ü birden örülür. Yanındaki 1 ilmek beyaz renk örülür. TÜM ÖRGÜ BU ŞEKİLDE DEVAM EDER.
http://youtu.be/hzOD2kzrgR0
  (daha&helliip;)
Sayfa başına git