Anlatımlı Örgü Bebek Kazak Modelleri

Hanımlar bu yazımızda sizlerle birbirinden güzel bebek kazak modellerimizi paylaştık. Bu modellerimiz içinden birisini sizler için anlatmaya çalışacağız. Umarız beğenirsiniz.
Arka kısmımıza 59 ilmekle başlayıp 6 sıra 1 ters 1 düz lastik örüyoruz.Yaklaşık 16 cm düz ördükten sonra, kol için önce 3 ilmek kesiyoruz. Omzu sıfırlayıp, ensede 20 ilmek kalana kadar her sırada 1’er ilmek kesmeye devam ediyoruz.

Ön kısmımız için arkanın ölçüleri ile başlayıp, lastiği örüyoruz ve 1 sıra düz devam ediyoruz. Model için 19 düz, 21 haraşo, 19 düz örüyoruz ve sonraki sırada 16 düz, 3 düz (burgu için), 21 ilmek 1 ters, 1 düz lastik, 3 düz (burgu için) örüp, 16 düz yaparak bitiriyoruz.. 21 ilmek lastiğin her 4 sırasında bir 1 sıra haraşo örüyoruz. Burgularımızı ise 4 sırada bir 1 ilmeği 2 ilmeğin üzerinden geçirerek yapıyoruz. Kolu arka gibi kestikten sonra, 27. cm’de yaka için önce 21 ilmek kesiyoruzve kalan ilmekleri de 1’er 1’er keserek bitiriyoruz.

Kol kısmımız için 30 ilmekle başlayıp 6 sıra lastik örüyoruz. Koltuk altına kadar 42 ilmeğe çıkıyoruz ve kolu önce 3 ilmek kesiyoruz. Sonra reglan kol için her sırada 1’er ilmek kesmeye devam ediyoruz ve Omuzda 10 ilmek kalınca bitiriyoruz.

YAKA: Yakadan 60 ilmek çıkarıp 12 sıra 1 ters 1 düz lastik örüyoruzve bitince içe kıvırıp dikiyoruz. Kolay gelsin hanımlar…

Etiketler:


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git